Gadżety ekologiczne - ładowarki słoneczne

Jeśli myślałeś, że ładowanie telefonu bez konieczności opłat jest niemożliwe, przekonasz się, że byłeś w błędzie. Innowacyjne rozwiązanie w postaci ładowarek słonecznych pozwala naładować smartfona, komputer czy tableta bez konieczności podłączania tych urządzeń do prądu
Gadżety ekologiczne

Czym jest ładowarka solarna?

Ładowarki słoneczne są przenośną formą paneli słonecznych, które są obecnie wykorzystywane na szeroką skalę w fotowoltaice. Ładowarki są jednak dużo prostsze w obsłudze, a ich kompaktowy rozmiar i lekkość pozwalają na noszenie ich wszędzie ze sobą.

Zalety ładowarek słonecznych

Ładowarki zasilane promieniowaniem słonecznym to przede wszystkim urządzenia ekologiczne. W procesie przekształcania energii solarnej na elektryczną nie zanieczyszczają środowiska dwutlenkiem węgla. Są także całkowicie bezpieczne dla zdrowia, co sprawia, że każdy może z nich korzystać. Jeśli chodzi o ich sposób działania, dużym ich plusem jest fakt, że są zawsze włączone, przez co czerpią cały czas energię. Można je spakować do torby do pracy, walizki na urlop lub plecaka podczas wycieczki rowerowej. Dzięki ich korzystnym parametrom można jednocześnie mieć przy sobie kilka ładowarek solarnych, co pozwoli nam na większą oszczędność energii.

Problem niskiego nasłonecznienia

W mniej słoneczne dni opcja bezpośredniego ładowania urządzeń elektronicznych za pomocą energii słonecznej może okazać się problematyczna. Z tego powodu pojawiło się rozwiązanie w postaci solarnych power banków: są one ładowane za pomocą ładowarki solarnej, a następnie możesz ich użyć do naładowania Twojego urządzenia. Power banki słoneczne wykorzystują bowiem każdy ułamek energii elektrycznej, dzięki czemu magazynują energię nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Podłączone do power banków smarftony czy tablety nie rejestrują niższych mocy prądu, co sprawia, że można je w ten sposób bez problemu doładować energią słoneczną.

Ładowarki słoneczne BEWU

Ładowarki słoneczne dostępne w sklepie BEWU posiadają wszystkie udogodnienia, dzięki czemu możesz ich używać w każdym miejscu: w domu, w podróży, na urlopie czy w pracy. Cechuje je duża wytrzymałość i niska waga, a większość modeli jest wodoodporna. W ofercie znajdziesz zarówno urządzenia w postaci ładowarek solarnych, jak i power banków, a także ładowarki z funkcją przyczepienia do okna lub przyssawką, która umożliwi używanie ich w dowolnym miejscu: samolocie, aucie czy w pracy. Dla bardziej wymagających klientów dostępne są ozdobne ładowarki na biurko, które poza swoją praktyczną funkcją, będą także estetycznie wyglądać. Wszystkie ładowarki do laptopów, telefonów, tabletów oraz power banki z panelem słonecznym do ładowania tych urządzeń posiadają wytrzymałe baterie litowe. Na uwagę zasługują modele wyposażone w wyjście USB, a nawet mini wejścia USB.: niektóre mają kilka wtyczek do telefonu lub diody LED wskazujące poziom naładowania słonecznego.
Dane kontaktowe
Adres
os. Gruszkowe 3/6 , Błażejewo, 62-035 Kórnik
Napisz do nas!